blog

Suché plstění

20. 02. 2018, lada
IMG_8141

Minulou sobotu jsem měla příležitost potkat se znovu s milou Janou Šilarovou při tvořivé činnosti. Techniku suchého plstění jsem si vyzkoušela v lehkém předjarním dnu u roztopených kamen s vonící polévkou, bylinkovým čajem a kávou.

 

IMG_8134

Možnosti plstění jehlou jsme natrénovaly na tvorbě kuličky, která se pak stala základem hlavičky plánované figurky. Tím jsme si vytvořily prvotní představu o technice.

IMG_8136

 

Zajímala mě samozřejmě technika. Ale krásný se mi zdál i motiv – matka a dítě. Jsem maminka tří dětí, toho času téměř 19, 18, 15 let starých. To, že jsem si děti pořídila poměrně pozdě a rychle za sebou, přináší právě v současnosti své plody. Děti v pubertě a já v období, kdy ženě nastává nová životní etapa spojená s věkem po padesátce. Některé situace díky hormonálním vlnám všech zúčastněných, manžela nevyjímaje, nejsou zrovna romantické a jen veselé. Často přemýšlím jak zkloubit rodinu, práci, manželství, mateřství, přátelství… Den má tak málo hodin a čas tak rychle ubíhá. Proto jsem se velmi těšila na setkání u Jany. Na možnost pobýt mezi příjemnými a stejně naladěnými ženami, sdílet společný prožitek a na chvíli se zastavit. Plstění mi přináší relaxaci, uvolnění, koncentraci. Je pro mě i určitou formou meditace.

IMG_8131

 

IMG_8135

Sobotní lekce byla věnována tvorbě postavičky několika způsoby.

Panenka, kterou jsem vytvořila:

 

IMG_8141

 

jsem to já – dredy

těším se na jaro a na vše nové, co tento rok přinese, jsem zvědavá, očekávám – proto zelené šatičky

moje náruč se bude muset brzy uvolnit – děti se postupně připravují na vylétnutí z hnízda

miminko – zastupuje všechny mé děti

oranžové šatičky miminka – jsou symbolem mateřské lásky, ohněm, který zahřívá, teplem, kterým matka chrání své dítě a je s ním propojená

Děkuju Janě Šilarové Lada

 

 

 

(c) 2021, LadaObchodní podmínky
web vyšil