blog

Cesta po Japonsku

13. 03. 2018, lada
20180313_171332

Tak se rok sešel s rokem a vyrážím znovu. Je to skvělé mít možnost cestovat, poznávat a být obklopena lidmi, kteří mají obdobné zájmy. Vyrážím se 14 dalšími ženami do dalekého Japonska zažít příběh tradičních řemesel, starých technik a dílen, tichých zenových zahrad, tajuplných chrámů… Program je přebohatý, myslím, že si každá přijdeme na své. Kromě tradic si nechceme nechat ujít ani moderní podobu Japonska. Některé z nás jedou podruhé a mají konkrétnější představu, co chtějí zažít. Ty, které jedou poprvé, jsou plné napětí a očekávání neznámého a lákavého.

Já osobně se těším na cestu i proto, že se mnou jede moje téměř osmnáctiletá dcera Heda. Máme příležitost spolu být po dobu 2 týdnů a společně sdílet cestování, kulturu, přírodu… země tak odlišné od Čech. Ráda pozoruju, jak moje děti reagují na různé situace, jak formulují své myšleny a postřehy, jaké mají názory… Má letošní cesta do Japonska je i putováním matky k dceři a zpět. Z naší malé holčičky je už téměř dospělá žena, tato cesta je z části také dárek mého muže a můj k jejím osmnáctinám. Heda si cestu nesměle přála a celý rok chodila na brigády a velkou část si zaplatila sama. Už tím mě opravdu překvapila.

Takže: zítra ráno letiště Václava Havla Praha, 2. terminál, směr Amsterodam a pak Tokyo.

Na závěr: díky za bezvadnou přípravu našemu průvodci a tlumočníkovi Vaškovi Kučerovi, který bude s námi po celou dobu, díky jeho obětavé ženě Mary, která s přípravou pomáhala.

Popřejme si šťastnou cestu Lada

 

(c) 2021, LadaObchodní podmínky
web vyšil